Specialistai
Paslaugos

Lipogems procedūra

LIPOGEMS – unikali regeneracinės medicinos technologija pažeistiems audiniams atstatyti, naudojant kamienines ląsteles.

Šios procedūros metu iš paciento specialiais instrumentais paimamas riebalinis audinys (dažniausiai iš pilvo srities). Vėliau jis kruopščiai apdorojamas specialiu prietaisu ir  implantuomas pacientui į gydomą vietą. Procedūrai atlikti naudojamas gautas lipoaspiratas pasižymi gausiu baltyminių, jungiamojo audinio ir mezenchiminių (skatinančių audinių atsinaujinimą) ląstelių kiekiu. Šio proceso metu riebalinės ląstelės tampa tarsi kamieninėmis, pasižyminčiomis ypatinga savybe susitapatinti su tomis pažeisto audinio ląstelėmis, tarp kurių papuola. T.y, jos, priklausomai nuo situacijos, geba transformuotis į kremzlinio, kaulinio, raumeninio, raiščių, sausgyslių audinio ląsteles. Pagrindinė jų funkcija gyvame organizme – palaikymas ir atstatymas, audinių regeneracija.

LIPOGEMS procedūros privalumai:

  • Minimaliai invazinė nesudėtingai atliekama procedūra, kuriai pakanka vietinės nejautros;
  • Savojo riebalinio audinio persodinimas panaikina atmetimo riziką;
  • Alternatyva sudėtingoms sąnarių persodinimo operacijoms;
  • Procedūra užtrunka 30-60 min.;
  • Riebalinis audinys apdorojamas mechaniniu būdu, todėl taip išsaugomas maksimalus regeneracinių ląstelių gyvybingumas.

Kokiais atvejais galima taikyti LIPOGEMS technologiją?

LIPOGEMS terapija leidžia pasiekti maksimalų audinių regeneracijos efektą saugiu ir natūraliu būdu, siekiant atstatyti dėl įvairių ligų, traumų, įgimtų defektų ar tiesiog dėl senėjimo pažeistus paciento organizmo audinius. Taigi, ši procedūra yra tinkama tiek jauniems, tiek ir vyresnio amžiaus žmonėms.

Dažnai ši procedūra:

  • taikoma tiems pacientams, kurie siekia išvengti didelės chirurginės intervencijos arba negali operuotis dėl papildomų rizikos faktorių (diabetas, viršsvoris ir pan.);
  • tinka kelio, klubo, peties ir kitų sąnarių osteoartrito arba artrozės atveju;
  • naudojama kaip endoprotezavimo alternatyva, pertempimo ligų atveju.

Ką reikia žinoti po LIPOGEMS procedūros?

Nors procedūra yra nesudėtinga ir trunka neilgai, tačiau po LIPOGEMS sąnarių terapijos kelias savaites rekomenduojama susilaikyti nuo didelio fizinio aktyvumo, laikytis sąnarius tausojančio režimo. Po kelių savaičių galima pilnai grįžti į įprastą gyvenimo tempą.

Registruokitės