„Bėgiko kelio sindromas“ – vis dar sunkiai nustatoma liga

Beveik kiekvienas yra nors kartą pasiskundęs skausmu kojose. Vieniems nemalonus pojūtis trunka trumpai ir turi aiškias priežastis, tuo tarpu kitiems – užsitęsia ilgai.  Pastaruoju atveju svarbu skausmo neignoruoti, mat jis gali slėpti daug rimtesnę ligą. Apie vieną tokių atvejų – kelio skausmą – pasakoja pacientas Artūras Stoškus.

Pirminis skausmas kelyje – tik pradžia

Kaip prisimena A. Stoškus, viskas prasidėjo nuo skausmo dešiniajame kelyje. Skausmas tęsėsi ilgą laiką ir kaskart vis stiprėjo, o galiausiai tapo nepakeliamas. Siekdamas jį numalšinti vyras pradėjo leistis nuskausminamuosius vaistus. Medikamentų pagalba nemalonūs pojūčiai trumpam dingdavo, tačiau vėliau prasidėdavo ir vėl.

Supratęs, kad skausmas vis stiprėja, A. Stoškus kreipėsi į gydytojus. Vyrui buvo atliktas echoskopijos tyrimas, po kurio jis buvo nukreiptas pas ortopedą-traumatologą. Pirminė gydytojo diagnozė – trūkęs meniskas.

„Ortopedas-traumatologas patarė atlikti operaciją, nes visi simptomai atitiko menisko plyšimo simptomus“, – pasakojo pacientas. Norėdamas patvirtinti išvadas, gydytojas taikė chirurginę diagnostiką, po kurios paaiškėjo – vis dėlto meniskas nėra plyšęs. Gydymui buvo pasiūlyta reabilitacija.

Plačiau apie tai skaitykite „Sveikatinėje”.

Bėgiko kelio sindromas

 

Komentarų nėra

Parašykite komentarą