Pagalba nukentėjusiam ukrainiečiui

25-erių metų kariui iš Ukrainos, kuriam prireikė rankos operacijos, šiandien pritaikytas rankos įtvaras.

Šarnyrinis alkūnės įtvaras imobilizuoja ranką per lūžio vietą. Dėvėdamas šį įtvarą, pacientas galės judinti ranką per alkūnės sąnarį. Labai svarbu, kad ilgalaikės imobilizacijos metu nesustingtų sąnariai. Šis įtvaras, skirtas kontraktūrų profilaktikai, pasitarnaus, kad reabilitacija būtų greitesnė ir kokybiškesnė.

Įtvarą gaminęs AB „Ortopedijos technika“ technikas Zenonas Žebrauskas buvo lakoniškas: – „Džiugu, kai gali padėti žmogui, ginančiam savo šalį“.

Igor Sulim į Kauną atvyko rugsėjo pradžioje. Pasak jo, iki karo vaikinas buvo metus atitarnavęs privalomojoje karinėje tarnyboje. Išgirdęs apie Krymo situaciją ir balandžio pradžioje pasisiūlęs savanoriu, mėnesį praleido specialiuose apmokymuose. Po to – į įvykių sūkurį. Apie išgyvenimus karo lauke kalba nenoriai. Žinoma tik tiek, kad rugpjūčio 29 d. jaunuolis buvo sunkiai sužeistas ir pateko į ligoninę. Bendru abiejų šalių – Ukrainos ir Lietuvos – medikų sprendimu karys gydytis atkeliavo į Lietuvą.

Kai pokalbis pakrypsta apie Lietuvą, vaikino akys atgyja, jis pradeda gyvai dalintis prisiminimais. Pradžioje buvo gydomas LSMU ligoninėje Kauno klinikose, paskui 2 mėnesius praleido Druskininkuose ir Palangoje, kur jam buvo taikomas reabilitacinis gydymas: masažai, vandens procedūros, specialūs sužeistai rankai skirti pratimai ir kt. Vėliau grįžo į LSMU ligoninę Kauno klinikas, kur gruodžio 2 d. ortopedas traumatologas Vytautas Kimtys atliko jam dilbio kaulų osteosintezę.

Igor Sulim

Esu labai dėkingas Lietuvos žmonės: medikams – už profesionalų rūpestį – bei visiems man padėjusiems lietuviams, – čia mus puikiai sutiko, aprūpino produktais, ryšio priemonėmis, štai ir dabar galiu bendrauti su savo Ukrainoje likusiais tėvais, mergina ir draugais. Lietuviams padedant, kai buvau reabilitacijoje Druskininkuose, mane aplankė ir mano mergina Oksana“.- pasakoja jaunuolis.

Romantiškai nusiteikęs vyriškis rodo telefone užfiksuotas akimirkas: su drauge vakarieniauja prie žvakių, vaikštinėja apsnigtuose Druskininkų miškuose ir Kauno Laisvės alėjoje. Daugelyje nuotraukų Igoris – su karine uniforma ir Ukrainos vėliava.

Šiuo metu jaučiuosi žvaliai, – šypsosi 25 metų Igor Sulim iš Ukrainos, – Tačiau, nors Lietuvoje ir labai gera, pasiilgau Ukrainos, laukiu, kada galėsiu grįžti, juk namuose nebuvau jau beveik 9 mėnesius“.

Komentarų nėra

Parašykite komentarą