Pirmoji Lietuvoje peties operacija su OrthoSpace implantu

2018 vasario 1 dieną pirmą kartą Lietuvoje atlikta artroskopinė dekompresinė peties operacija, panaudojant OrthoSpace InSpace biologinį implantą. Operacija atlikta „Ortopedijos technika“  klinikoje Kaune.

Inovatyvi balioninio OrthoSpace implanto operacija padeda nugalėti peties skausmą. Tai yra minimaliai invazinė, nesudėtinga operacija, po kurios pacientas jau kitą dieną gali keliauti namo. Skausmo palengvėjimas juntamas beveik iš karto, o reabilitacinis laikotarpis kur kas trumpesnis, nei po kitų chirurginių alternatyvų.
Šios procedūros metu viršutinėje peties dalyje į nuplyšusios sausgyslės vietą yra įterpiamas OrthoSpace biologinis implantas. Šis implantas sukuria fizinį-mechaninį barjerą tarp petinės mentės ataugos ir žastikaulio galvos, taip imituodamas pažeistos sausgyslės funkciją. Tokiu būdu yra išvengiama trinties tarp kaulų, užtikrinami sklandūs ir tolygūs peties judesiai, nebelieka skausmo, pacientas gali nevaržomai kilnoti rankas. Per ateinančius 12-18 mėnesių po operacijos organizmas suformuoja fiziologiškai ir mechaniškai atsparų audinį, kuris perima OrthoSpace baliono funkcijas – pakeičia trūkusias sausgysles. Pats implantas per šį laikotarpį natūraliai ištirpsta, todėl organizme nelieka svetimkūnių.

Plačiau apie šią operaciją skaitykite „Sveikatinėje”.

OrthoSpace

Komentarų nėra

Parašykite komentarą