Pirmoji „Sveikatinė“ atidaroma Panevėžyje

Sveikatine Logo

Birželio 11 d. Panevėžio prekybos centre „Babilonas“ atidaroma pirmoji Lietuvoje „Sveikatinė“, kurioje bus galima rasti sveikatos profilaktikai, geresnei savijautai bei sveikam gyvenimo būdui reikalingų priemonių.

„Tai vieta, kurioje bus rūpinamasi sveikata, o ne gydymu. „Sveikatinės“ tikslas – padėti nesirgti, o daugiau judėti, nes būtent fizinis aktyvumas – geriausia daugelio ligų profilaktika. Norėjome aiškiai išskirti tą prekių grupę, kuri aktuali savimi besirūpinantiems. Pagal PSO duomenis, profilaktika kainuoja žymiai pigiau negu gydymas ir suteikia geresnę gyvenimo kokybę“, – sakė „Sveikatinių“ tinklo vadovė Rūta Vilemienė.

Visas dėmesys Sveikatinėje skiriamas judėjimui. Sportuojantys čia ras įtvarų traumų prevencijai, mažai judantys, dirbantys sėdimą darbą – naujos kartos kraujotaką gerinančių  kojinių, sunkiau judantys – lazdelių, ramentų, vaikai – profilaktinių batukų, būsimos mamos – pilvuką prilaikančių diržų ir kt. Patogi avalynė net daug vaikščiojančius apsaugos nuo kojų nuovargio.
Tarp profilaktikai skirtų prekių yra ir sportiniai įdėklai į avalynę, sportinės kojinės, kurios ne tik apsaugos nuo traumų, bet ir padės efektyviai siekti rezultatų.
Formuojant asortimentą, didelis dėmesys taip pat bus skiriamas prekių kategorijai, skirtai vaikų laikysenos ir pėdų vystymosi sutrikimų prevencijai.

Daugiau judėsim – būsim sveikesni. Akcentas į judėjimą ir fizinio aktyvumo skatinimas –  „Sveikatinės“ tikslas.

„Iš savo darbo praktikos pastebėjome, kad žmonėms labai trūksta informacijos apie tam tikrų ligų profilaktiką. Vakarų šalyse jau įsišaknijusi teisinga praktika, jog pagrindinis ir ypatingas dėmesys skiriamas susirgimų prevencijai“, – tvirtino pašnekovė.
„Sveikatinėje“ tikimasi sukaupti didžiulį – per 200 pozicijų – judėjimą palengvinančių priemonių asortimentą. Taip pat čia bus teikiami profesionalūs patarimai, kaip pagerinti savijautą, bus galima rasti įvairios šviečiamosios medžiagos, susijusios su įvairių susirgimų prevencija.
„Sveikatinėje“ bus atliekami kojų venų kraujotakos funkcionalumo ir statinio bei dinaminio pėdų slėgio analizės tyrimai, pagal kuriuos bus galima spręsti, kokių profilaktikos priemonių imtis, ar jau reikės rimtesnio gydymo.
Per artimiausius kelis metus „Sveikatinės“ turėtų pradėti veikti penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose. Pirmąja „Sveikatinės“ vieta tapo Panevėžys, nes atlikti tyrimai parodė, jog būtent šiame mieste, anot R. Vilemienės, didžiausia paklausa sveikatingumo prekėms, greičiausiai tai lemia gilios šio miesto sporto tradicijos.

Komentarų nėra

Parašykite komentarą