Patarimai sergantiems cukriniu diabetu

– Kasdien atidžiai apžiūrėkite kojas. Atkreipkite dėmesį ar nėra opų, sužeidimų, įtrūkimų, pūslių, nuospaudų, nagų  įaugimo, patinimo ar paraudimo. Jei sunku tai atlikti patiems, paprašykite šeimos narių pagalbos. Jei pastebėjote odos pažeidimą, pridenkite steriliu tvarsčiu ir kreipkitės į diabetinės pėdos priežiūros specialistą.
– Plaukite kojas kiekvieną vakarą šiltu (iki 35°C) vandeniu su muilu.
– Švelniai nušluostykite kojas (ypač tarpupirščius) minkštu rankšluosčiu. Neleistina trinti pėdas šiurkščiu rankšluosčiu, traukyti jo tarp pirštų, nes galima pažeisti odą.
– Kirpkite kojų nagus tik tiesiai prieš tai nuplovus ir nusausinus pėdas. Aštrius kampus truputį pašlifuokite dildele. Nenaudokite žirklių, peiliukų arba cheminių preparatų nuospaudoms šalinti. Nekirpkite įaugusių ar sustorėjusių nagų. Geriausiai tai atliks diabetinės pėdos priežiūros specialistas bei patars visais pėdų priežiūros klausimais.
– Minkštinkite ir drėkinkite odą tik specialiai sergantiems cukralige skirtomis priemonėmis. Negalima tepti kremu tarpupirščių bei pažeistų  vietų.
– Nešildykite kojų elektrinėmis ar karšto vandens pagalvėlėmis.
– Nevaikščiokite basi (ypač gamtoje).
– Kasdien keiskite švarias medvilnines ar vilnones, be grubių siūlių neankštas kojines. Negalima nešioti kiaurų ar adytų kojinių. Geriausiai tinka specialiai sergantiems cukralige pagamintos besiūlės, su sidabro gijomis kojinės.

Įdėklai į avalynę ir silikoninės priemonės – pagalba pėdoms

  GS-9   silikonine priemone www    elastinis ziedas pirstui www

RelaxSan kojinės jautrioms kojoms su sidabro gijomis     relaxsan-reklam-1

rekomenduojamos mūvėti sergantiems cukriniu diabetu, pėdų grybeliu, artritu, asmenims, kurių jautrios pėdos. Besiūlės kojinės netrina ir nedirgina odos, netrikdo kraujotakos, dėl įaustų sidabro gijų yra ypač higieniškos (apsaugo nuo bakterijų ir grybelio) ir tinka net alergiškiems žmonėms. Padeda palaikyti pastovią temperatūrą: pėdos sausos vasarą ir šiltos žiemą. Palengvina judėjimą.

       chaussures-andalou-marine-podowell                diabetiku kojines            podowell-madone-bg-01-7ydnXzaD

  PodoWell Logo DrkBlue

Ortopedinė avalynė jautrioms ir skaudančioms kojoms 

Ši avalynė – puikus prieglobstis pavargusioms ir kenčiančioms dėl įvairių negalavimų kojoms. Reguliuojamų apimčių apavas tiks ir didelėms, nestandartinėms pėdoms. Ypač patogus reguliuojamas užsegimas lipniomis Velcro sagtelėmis.

Specialūs modeliai su elastine viršutine dalimi puikiai prisitaiko (išsiformuoja) prie pėdų deformacijų (taip pat ir „Hallux valgus“ – iššokusio didžiojo pėdos piršto kauliuko). Lengvas ir neslystantis padas – patogiam ir saugiam avėjimui. Kambarinį apavą iš medicininės antibakterinės tekstilės galima skalbti skalbimo mašinoje.

Šiuos gaminius galite įsigyti AB “Ortopedijos technika” parduotuvėse  Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose bei Ukmergėje.

3 Responses to “Patarimai sergantiems cukriniu diabetu”

  1. Romualda.kolosovskaja 2021-06-05 at 12:47

    Laba diena! Noreciau issiaiskinti, ar tikrai diabetikams priklauso nemokamai gauti ortopedine avaline? Su pagarba.

  2. parduotuve 2021-06-07 at 8:52

    Sveiki, taip, komensuojama bazinė avalynės kaina. Jums pirmiausiai reikėtų kreiptis į savo gydytoją ir gauti endokrinologo siuntimą, o tuomet kreiptis į “Ortopedijos techniką” dėl avalynės gamybos.

  3. Taip priklauso aš užsisakau Ortopro.Man į metus pagamina 2 poras.Aš turiu užsisakius šlepetes, žieminius batus, batelius, basutes.

Parašykite komentarą