Vaikų laukia naujas reabilitacijos centras Martyno Mažvydo alėjoje
Ilgametę patirtį reabilitacijos srityje turinti AB „Ortopedijos technika” plečia paslaugų spektrą – naujai duris atvėręs centras siūlo reabilitacijos paslaugas išskirtinai vaikams. Čia kompleksiškai gydomi pacientai, turintys judamojo-atramos aparato sutrikimų.
Reabilitacijos paslaugų poreikis itin didelis
„Ambulatorinės reabilitacijos paslaugas Klaipėdoje teikiame nuo 2012 m. Siūlome aukštą paslaugų lygį, profesionalią pagalbą, todėl natūralu, jog klientų pritraukiame vis daugiau. Todėl naujas, erdvus ir šiuolaikiškas reabilitacijos centras tapo tiesiog būtinybe. Tai – sėkmingo mūsų specialistų komandos darbo tąsa”, – atviravo AB „Ortopedijos technika” Klaipėdos filialo vadovas Vytautas Knoraitis.
Įdomus istorinis pastebėjimas – naujasis reabilitacijos centras atvėrė duris tose pačiose patalpose, kur prieš 20 metų jau buvo įsikūręs AB „Ortopedijos technika” Klaipėdos filialas, dabar persikėlęs priešais – į M. Mažvydo al. 8.
Naujajame reabilitacijos centre bus ambulatoriškai gydomi pacientai po traumų ir operacijų, sausgyslių, sąnarių ir raumenų ligų atvejais, esant netaisyklingai laikysenai, stuburo iškrypimams, plokščiapėdystei, šleivapėdystei ir kt. Taip pat laukiami besiskundžiantieji dėl sąnarių uždegimų, osteochondropatijų, vadinamųjų augimo skausmų. Planuojama, jog centras galėtų priimti apie 60 pacientų kasdien.
Reabilitacija – kompleksinis gydymas, padedantis pasveikti
Pasak fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojos Jolitos Kavaliauskienės, „dažniausi ortopediniai sutrikimai, dėl kurių vaikai atvyksta reabilitacijai, tai stuburo iškrypimai, netaisyklinga laikysena, pėdų problemos, kojų ir rankų traumos. Šiuo metu dažniausiai sulaukiama vaikų, patyrusių sužalojimus šokinėjant ant batutų ir važinėjant riedučiais bei paspirtukais, žiemos metu sulaukiama daugiau susižalojusiųjų paslydus ar neatsargiai pramogavus ant sniego, ledo”.
Reabilitacijos pradžia – konsultacija. Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, apžiūrėjęs ir įvertinęs paciento situaciją, sudaro jam individualų gydymo planą, pagal kurį atliekamos kineziterapijos, masažo, ergoterapijos bei fizioterapijos procedūros: magneto ir magneto-lazerio, šviesos, ultragarso ir elektros terapija, parafino vonelės, limfodrenažas ir kt.
Fizioterapijos procedūros aktyvina kraujotaką, atpalaiduoja raumenis, mažina jų įtampą, malšina uždegiminius procesus ir skausmus, aktyvina gijimo procesus.
Profesionalūs ilgametę patirtį turintys kineziterapeutai parinks tinkamiausius fizinius pratimus, pamokys, kaip taisyklingai juos atlikti, kad gydomąją mankštą galėtumėte tęsti ir namuose savarankiškai.
Prireikus čia pat vietoje bus galima pasikonsultuoti su gydytojais – ortopedais traumatologais, individualiai bus pritaikomos reikiamos ortopedijos techninės priemonės.
Reabilitacija padeda greičiau sveikti ir atkurti sutrikusias funkcijas, o esant negrįžtamiems organizmo pakitimams, – jas kompensuoti ar palaikyti pasiektą paciento biopsichosocialinio funkcinio pajėgumo lygį.
Pacientai greičiau pradeda judėti, tampa vėl fiziškai aktyvūs, sugrąžinama pažeisto sąnario judesių amplitudė, sustiprinami raumenys, lavinama taisyklinga laikysena.
„Labai svarbi reabilitacijos procedūrų visuma – kiekviena procedūra papildo viena kitą ir jų kompleksas padeda pasiekti geriausią rezultatą, – apibendrina AB „Ortopedijos technika” fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja J. Kavaliauskienė. – Taip pat, siekiant kuo geresnių gydymo rezultatų, ypač svarbu jį pradėti laiku.”
Medicininės reabilitacijos išlaidos apdraustiesiems kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis, t. y. gydymas nemokamas.
Atvykstant gydytojų specialistų konsultacijos reikia turėti asmens dokumentą, šeimos gydytojo arba gydytojo specialisto siuntimą. Vaiką iki 18 m. turi lydėti vienas iš tėvų ar globėjų.
Dėmesys profilaktikai
Dauguma vaikų pas mus atkeliauja dėl ortopedinių ligų. Nors kai kurios iš šių ligų įgimtos, vis dėlto dauguma jų – įgyjamos. Judamojo-atramos aparato sutrikimus lemia nepakankamas judėjimas, netinkamai įrengta vaiko mokymosi ir darbo kompiuteriu vieta. Norint tokių negalavimų išvengti būtina reguliariai, bent kartą per metus, tikrinti vaiko sveikatą, daugiau laiko skirti aktyviam laisvalaikiui, kuo mažiau sėdėti ir kuo daugiau judėti. Taip pat svarbu pasirūpinti ir tinkama vaiko darbo vieta, ergonomiška kuprine”, – pataria gydytoja J. Kavaliauskienė.
Registruotis reabilitacijai galite telefonu: +370 694 15 054.
Komentarų nėra